Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık Programı

Ukrayna Üniversiteleri Rusça İngilizce Hazırlık Programı ; Yurtdışında eğitim alan gençlerin tedirgin olduğu konulardan birisi de kişinin dil

Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık Programı

Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık Programı, Eğer üniversite eğitimi almak için Ukrayna’yı seçtiyseniz sizi şimdiden tebrik ediyoruz. Çünkü gerçekten en mantıklı en doğru seçimi yaptınız demektir. Avrupa genelindeki üniversiteler ile mukayese edildiğinde ne kadar başarılı bir eğitim programının ne kadar avantajlı olanaklar ile değerlendirildiğini eminiz siz de kısa bir süre içinde fark edeceksiniz. Bu noktada aklınıza ama benim yabancı dilim yok bu sorunu nasıl aşacağım? Şeklinde bir sorun geliyorsa hemen açıklayalım; Ukrayna Üniversiteleri Rusça /İngilizce Hazırlık Programı kapsamında eğitim vermektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık Programı Nasıl İşliyor?

Ukrayna’nın ana dili Rusçadır. Yeni nesil İngilizce eğitim almaktadır. Ancak yine de yurtdışından eğitim için gelen birçok genç Rusça ya da İngilizce dil eğitim alma ihtiyacı hissetmektedir. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık iki dönem halinde verilmektedir. Öğrenci bu süre içinde yeterli derecede dil öğrenebilmişse eğitim alacağı bölüme geçebilmektedir. Eylül döneminde başlayan eğitim bahar döneminde devam etmekte ve diğer üniversite bölümleri ile birlikte eğitim son bulmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık eğitimi alınan dilin temel yapı taşları ve gramer bilgisi verildikten sonra yapılan sınavlar neticesinde yeterli seviyede dil eğitimi alındığı tespit edilmekte ve buna göre sınıf geçme raporu hazırlanmaktadır.

Ukrayna eğitim sistemi açısından dünyanın en gelişmiş ülkeleri ile yarışabilecek niteliktedir. Komünizm zamanından gelen eğitime gösterilen hassasiyet ülkenin bağımsızlığını ilan etmesi ile birlikte daha da güç kazanmış ve bu alanda yapılan yatırımların sayısı gözle görülür derecede artmıştır. Dünyanın iler gelen eğitim otoriteleri de Ukrayna üniversitelerini yakından takip etmekte ve olumlu düşüncelerini ifade etmektedir. Üniversite kampüsleri incelendiği zaman hem eğitim kadrolarında yer alan akademisyenlerin ne kadar donanım sahibi oldukları ve başarılı bilim insanlarından oluştukları görülmektedir. Diğer taraftan üniversite eğitim programlarında ne denli titiz davranıldığı çağın ihtiyaçlarına paralele eğitim programlarının benimsendiği ve her bir öğrencinin aynı hassasiyet ile eğitim aldıkları da bilinmektedir.

Ukrayna’da Eğitim Almak

Ukrayna’da eğitim alıyor olmak çoğu genç tarafından tedirginlik hissi yaratmaktadır. Oysaki Ukrayna koşullar açısından birçok Avrupa kentinden çok daha avantajlıdır. Gerek alınan eğitimin vaat ettiği gelecek gerekse eğitim maliyetleri öğrencinin bütçesini sarsmamaktadır. Öğrenci Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık için yıllık eğitim harç bedeli olarak 2000 dolar ile 3000 dolar arasında değişmektedir. Rusça hazırlık eğitimi İngilizce eğitimden daha düşük maliyette olup her iki seçenekte öğrenci eğitim sonunda yeterli düzeyde yabancı dil eğitimini tamamlamaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Rusça/İngilizce Hazırlık hakkında bilgi almak için başvurabileceğiniz en güvenilir adres Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığıdır. Konusunda uzman kadrosu ve yıllarını bu alanda geçirmiş olmanın getirdiği bilgi birikimi sayesinde öğrenci adayının her sorusuna mantıklı cevap her sorununa en makul çözüm üretilmektedir.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievtıpüniversitesi #rusçaingilizcehazırlık

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!