Bilimsel Başarılar

Bilimsel Başarılar

Ukrayna’nın bilimsel başarıları ile en ünlü ve tanınan üniversitesi olan Kiev Tıp üniversitesi uzman sağlık görevlileri yetiştirmektedir.

Bilimsel Başarılar

2008 ve 2009 yıllarında Üniversitesi ‘Ukrayna En İyi 200’ ve düzeyi ile, yüksek öğretim kurumları arasında, Eğitim ve Bilim Ukrayna Bakanlığı notunu ilk sırada yer verilen Ukrayna üst 200 eğitim kurumları devlet derece sayısı üç ve dört sırada oldu akreditasyon III ve IV kategori Sağlık Bakım.

2009 – Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi, 22 Bölümleri, patent ve Medikal Forum, fuar içinde lisans bölünmesi ve İmmünoloji ve Allerji Enstitüsü sundu. NMU bilimsel araştırmaların sonuçları, 43 diploma almaya hak kazanmıştır.

NMU bir kazanan ilan etti ve altın madalya ile dekore edilmiş, kategori “Entegrasyon bilim ve eğitim uzman yükseköğretim kurumlarında eğitim kalitesinin artması için gerekli bir koşuldur” ödül olmuştur Eğitim Kurumları ХІІ Uluslararası Sergi “Çağdaş Eğitim Ukrayna’da 2009 geliştirme modern eğitim anlamına gelen “Lider” (25-27.02.2009, Kiev) ve onursal unvanını doğruladı “.

Sağlık Koruma Büyük Başarılar

Bogomolets NMU rektör, Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi karşılık gelen üyesi seçimi, profesör VF Moskalenko tamamlamak için DSÖ Komitesi, Ortak Program, bilimsel araştırma faaliyetleri, araştırma ve eğitim alanında bilimsel insan gücü politikası ve koordinasyon ile ilgili nüfusun üreme, yerel sağlık koruma uzmanları yüksek durumu teyit uluslararası arenada, Ukrayna zaferi olduğundan değil sadece Üniversitesi için değil tüm ülke için önemli bir olaydır.

NMU dünyanın önde gelen bilim adamlarından Rektör, Ukrayna, profesör VF Moskalenko, Tıp Bilimleri Akademisi, Ukrayna ve okuma Oxford ve Carolina Üniversitesi sağlığın korunması modern eğilimleri adanmış ilgili üye Dersler ve ders başlatılması oldu Üniversitesi ve Ukrayna bilimsel yaşamında kayda değer gelişmeler. Oxford Üniversitesi’nden Profesör G. Jaff ABD’de iki ders “AIDS Erken salgınlar sundu. Atlanta ve Hollywood noktası görünümü “ve” HIV / AIDS – 29 Ekim 2008 tarihinde dünya bir meydan okuma “.

“- 2002 – ulus Sağlık 2011” disiplinler arası kapsamlı bir program için bilimsel destek bünyesinde kurulan NMY departmanının yapısı, içinde işleyen bir sağlık koruma stratejik araştırma için, harcamaların payı yansıtan endeks, Laboratuvar tarafından finanse edilen kamu ve sosyal fonlar, sağlık koruma, gelişmiş ülkelerin çoğunda% 70 ve daha fazla için yapılan harcamaların toplam yapı, sağlık koruma sektöründe uygun finansman sağlanması için önemli rol oynar.

Özel – Aile Hekimliği Ukrayna Eğitim Merkezi, “Aile Hekimliği Genel Tıp” doktorların daimi profesyonel büyüme sisteminin geliştirilmesi ve uygulanması, bilimsel ve yöntemsel destek yürütülmektedir.

2008/2009 yılında Üniversitesi’nde düzenlenen, 2 konferans ve 6 kongreler de dahil olmak üzere 59 bilimsel forumlar düzenleniyor:

IV sosyal tıp uzmanları ve sağlık koruma Ukrayna (23-25.10.2008, Zhytomyr) organizatörleri Konferansı;

Kranial Konferansı – Ukrayna maksillofasiyal cerrahlar (15-16.05.2009, Kiev);

V Ukrayna anestezist Derneği Kongresi (8-12.09.2008, Kiev);

Ukrayna “(15-17.10.2008, Kiev) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinik Çağdaş Sorunları” çocuk doktoruyla V Kongresi;

İç Hastalıkları Hekimler 2. Ulusal Kongresi (16-18,10 2008, Kiev);

І (62) Uluslararası Akademik ve Araştırma Kongresi Öğrenci ve Genç Bilim adamları (5-7.11.2008, Kiev), “Çağdaş Tıp Fakültesi Acil Sorunları”;

(20-21.11.2008, Kiev) Ulusal Kongresi “Kiev’de Gastroenteroloji Günleri”;

BDT ülkeleri, çocuk doktoruyla Kongresi “Çocuk ve Toplum, Sağlık, Büyüme ve Beslenme Sorunları” (19-21.05.2009, Kiev);

Deneysel ve Teorik Tıp Başarılar.

Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı Laboratuvarı ilaçların, özellikle, nanodispersed silika nanoteknoloji temelinde araştırma ve geliştirme, (tıp “Sylics yürütmektedir (Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi karşılık gelen üyesi başkanlığında, Chekman IS) “) ve süspansiyon” Akvasyl “. Söz konusu ilaçlar proteinlere göre iyi adsorpsiyon özellikleri, exo-ve endotoksin, mikroorganizmalar göstermektedir.

Farklı patolojik süreçler halinde bağ dokularında değişiklikler düzenliliklerin (kurşun ile kronik zehirlenme, birincil arteryel hipertansiyon, hiperhidroz, enfekte olmuş yaraların iyileşmesi), deneysel ve klinik araştırma “Bilimsel ve Teknik Araştırma Çalışması” Morphofunctional sonuçları nedeniyle tespit edilmiştir bağ dokusu gelişimi temelinde ve patolojik süreçler ‘reversibilite “kriter olarak değiştirilmesi. Bunlar non-geri dönüşümlü patolojinin gelişimini önler farmakolojik düzeltme olasılığı inceledik.

“Hemocirculation azalma ve onun indükleyici düzeltilmesi beyinde Nörodejeneratif süreçleri ve mekanizmaları destekleyen” Bilimsel ve Araştırma Çalışması yerine getirirken dejeneratif beyin süreçleri bastırılması için yöntemleri geliştirilmiştir. Onlar karşıtı kanıtladı – nörodejeneratif süreçler ‘anlamlılık azalma ile birlikte beyin antijen, önceki sensitizasyon koşul altında iskemi muzdarip bir serebral hemisferin Immunofan oksidan eylem.

Biyoorganik, Biyolojik ve Farmasötik Kimya (karşılık gelen Ukrayna, profesör Gubsky YI Tıp Bilimleri Akademisi üyesi başkanlığında) Bölümü tarafından yapılan araştırmalar, sonuçları göstermiştir ki fareler 1,2 ile zehirlenmiş – dikloretan, tetrachloroethene ve kadmiyum klorür, plazma lipid peroksidasyonunun süreçleri, kırmızı kan hücreleri, lenfositler, sıçan kolu mitokondri ve mitokondrial fraksiyon sonrası kesinlikle daha aktif hale gelir. Aynı zamanda NADPH-bağımlı ve askorbat-güvenilir ve uninitiated hem lipid peroksidasyonu aktive olsun; eritrosit membranlarında ‘penetrasyon anti-oksidan sistemi ve yağ asidi kompozisyonu mitokondriyal lipitleri ve mitokondriyal fraksiyonu hepatik hücrelerde değişiklikler sonrası durumunu önemli ölçüde azaltır.

Sıçanlarda tokoferil asetat İdaresi lenf hücreleri kan lipid peroksidasyon süreçlerinin normalleştirilmesi neden olur. Enterosorbents (“Enterosgel” ve “Sylics”) Yönetim fonksiyonel durum ve bir insan çevreye zararlı faktörlerin toksik etkisinin önlenmesi için anti-oksidan komplekslerinin kullanım elverişsizlik gösterir biyomembranlar yağ asidi kompozisyonu, belirgin normalleştirir.

Ulusal Bilimler Akademisi karşılık gelen üyesi ve Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi gözetiminde Bilimsel ve Teknik Araştırma Çalışması “Etkin Tedavi Arteriyel Hipertansiyon Yeni Teknolojiler Geliştirme ve Uygulama” kapsamında, profesör, kardiyak miyositler ve damar Chekman anormal değişiklikler IS antihipertansif eylem, “Korvazan” “Biprolol”, “Lipril” ve “Amlodipin” incelenmiştir; düz kaslarda spontan arteryel hipertansiyon ile sıçan bir deney tarafından keşfedildi.

Klinik Tıp En Önemli Bilimsel Araştırma Sonuçları

2008 yılında Devlet Ödülü, karaciğer sirozu ve portal ven hastalıkları komplikasyonlarının cerrahi tedavi ve önleme modern yöntemler geliştirilmesi ve uygulanması, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı, Bilim Doktoru (Tıp), Prof. Kryvchenya DU verildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Genç Bilim Ödülü – Shevchuk Veronika Oleksandrivna, Dermatoloji Anabilim Dalı kıdemli laboratuvar teknisyeni, iş “herpetik ve papillom virüsü enfeksiyonu teşhis ve tedavi için hücresel etkileşim virüs Temel düzenlilikleri” onurlandırıldı.

Bilimsel ve Teknik Araştırma Çalışması “pankreas bezinin en fonksiyonel durumu korunması ile kronik pankreatit muzdarip insanların Cerrahi Tedavi yöntemleri Geliştirme ve ispat,” sonuçları nedeniyle, devlet tarafından sipariş ve profesör VGMishalov gözetiminde yürütülen, onlar kanıtladı pancreato bu kullanımı – duodenostomy standart yöntemler yerine, iç salgı fonksiyonu döngü neden olmaz. Bu, bu insanlara karşı daha etkili insülin tedavisi için zemin hizmet vermektedir.

Ilgili görsel cihazların frontooccipital ve parietal bölünme gemilerin fizyoterapi pneumomechanical maruz kalma yoluyla Ukrayna, Profesör Zhaboedov GD Tıp Bilimleri programlanmış pnömatik ve görme kurtarma için vakum kompresyon nonmedicamentous, noninvaziv bir yöntem Akademisi üyesi gözetiminde ışık ve renk geliştirilmiştir. Bu yöntem, yaşa bağlı maküler distrofi% 76,2 muzdarip insanların görme keskinliği artırmak için yardımcı olur.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı № karşılık gelen Ukrayna, VG Maidannyk Tıp Bilimleri Akademisi üyesi gözetiminde çalışan 4, ve Ukrayna Bilimler Akademisi, Ulusal Fizyoloji Enstitüsü personeli ile işbirliği içinde, ilk keşfetmek için Juvenil arteryel hipertansiyonun erken tezahürü genetik marker farmakogenetik, tedavi yaklaşımları tanıtmak.

Antimikotik merhem “Theobonum-ditiomycocidum” hazırlanması için Teknolojisi (Ukrayna, profesör VG Kolyadenko Pedagojik Bilimler Akademisi Başkanı, ilgili üye gözetiminde ve Dermatoloji Anabilim Dalı, Biyoorganik Kimya ve Petrokimya Enstitüsü ile işbirliği içinde geliştirilen IBONCh), Ukrayna Bilimler Ulusal Akademisi, merhem test örnekleri, atölye koşullar altında hazırlanan gösterildi iyi etkinliği olarak aşağı değil sunulan madde ancak aksine bilinen tıp “Triderm” tıp bu kortikosteroidler içermez.

Bilimsel ve Araştırma Çalışması “Farklı Origins Patolojik Koşullar Sekonder İmmün Yetmezlik Tuhaf özellikleri nedeniyle” sonuçlarına bronşiyal astım muzdarip insanların% 97,5 ikincil immün yetmezlik belirtileri olduğu tespit edildi.

NMU bilimsel personelin diğer bilimsel araştırmalar arasında aşağıdaki çabaları özel bahsetmek değer, operasyon, gastrointestinal sistem kanaması damarları endoskopik kırpma sfinkter koruyan dokuların bağlantısı için elektrik kaynak teknolojilerinin geliştirilmesi için katkıda bulunur. Minimal invaziv işlemleri, akut pankreatit ve üriner sistem operasyonları durumlarda bunların kullanımı için geldik. Kolu ince iğne aspirasyon biyopsisi yöntemi geliştirildi. Nazolabial dayağı greft nazal defektlerin rekonstrüksiyonu için kullanılır.

Interbranch, sektörel ve uluslararası bilimsel entegrasyon alanında Başarılar.

Uluslararası bilimsel işbirliği önemli ölçüde yoğunlaştı olmuştur. Üniversitesi, (Azerbaycan, Rusya Federasyonu, ABD, Brezilya, Fransa, İtalya) 6 yabancı öğretim kurumları ile işbirliği konusunda ikili anlaşmalar imzalanan Avrupa Üniversiteleri ile ikili ve çok taraflı anlaşmalar çerçevesinde etkileşim güçlendirdi. NMU Avrupa Üniversiteler konsorsiyum katıldı ve AB projesi “Erasmus Mundus”, Ukrayna ve İsveç ortak bilimsel ve eğitim programının bir üyesi haline gelmiştir.

NMU Bilimsel bölünmeler yerine getirilmesine ilişkin her türlü bilimsel ve araştırma çalışmaları Ukrayna bilimsel kuruluşlar ve yabancı ülkeler ile verimli bir işbirliği devam etmiştir. Bilimsel entegrasyon, 13 enstitü, Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi, Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi, Ukrayna Tarım Bilimleri Akademisi 3 enstitü, 12 enstitü, 13 ulusal olmak üzere 64 bilimsel ve eğitim kurumları ile anlaşmalar tarafından onaylandıktan sektörel bilimsel ve eğitim kurumları.

Hijyen ve Çevre Koruma Başarılar

Hijyen ve Ekoloji Enstitüsü Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Enstitüsü Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi, Akademi Tıp Bilim ile yakın işbirliği içinde çalışma, yılda 3 milyondan fazla UAH toplamı için bilimsel araştırmalar önemli ölçüde yerine Ukrayna, Ukrayna Tarım Bilimleri Akademisi ve Ukrayna Sağlık Bakanlığı (Ecohygiene ve LI Medved sonra adlı Toksikoloji Enstitüsü, İş Tıp Enstitüsü, Ulusal Tarım Üniversitesi Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma Enstitüsü, Pancar Enstitüsü, Enstitü) .

İmplantoloji Alanında ilerleme

Bogomolets başkanı, profesör Bur’yanov OA tarafından yönetilen Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Travmatoloji ve Ortopedi Bölümü G. Kurdyumov ismini Metaller Fizik Enstitüsü ile birlikte yürüten ve NTU “KPI” karmaşık araştırmalar ders olmuştur son yıllarda. Bu tezgah başucu araştırmalar, ortopedik ve travma sorunları muzdarip, yeni malzemeler ve hasta tedavi yöntemlerinin oluşturulması için ayrılmış bulunmaktadır. Son 4 yıldır yapılan son gelişmeler, Ukrayna 18 patent ile kaplıdır. Bugün itibariyle 2 inşaatları aletleri ve harici fiksatör iç osteosentez, klinik olarak uygulanmaya devam edilmektedir.

Başkanı Profesör Nespryadko Başkan Yardımcısı tarafından yürütülüyor Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı, Ukrayna dental implantoloji kurucularından biridir. Bölüm çalışanları implantasyon konularla ilgili yaklaşık 100 eser yayınladı, protez implant muhafaza setleri ve daha protez işlemleri ve kitleri geliştirilen; 20 yazarın sertifikaları ve patentleri ile ilgili alınan. Bölümü implantlar için alveoler kemik formu, implantlar oluşturulması ve kaplama modelleme için malzeme “Kergan” gelişmekte olan tıbbi bir co-takipçisidir. Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı çalışanları mevcut an itibariyle iki doktora tezleri yerine ve malzeme bilimi ve diş implantoloji klinik yönleriyle ilgili doktora tez konuları onaylamak için planlanmıştır. Dentofasyal yapısı en durumu ve implant-muhafaza protez durumunda eklem ve kas fonksiyonu tabi protez, modern yapılar vasıtasıyla bir hastanın fonksiyonel oklüzyon bireysel yeniden yapılanma kapsamlı bir tanısal değerlendirme yukarıda belirtilen akademik ve Bölümü uzun süredir devam eden çalışmaları bir sonuç. bilimsel yönünü. Dentoalveolar istikrar Kullanıcı faktörler orijinal kapsamlı bir değerlendirme, etkileyen diş implantasyonu verimliliğinin artırılması, Bölümü’nde geliştirilmiştir. Yazılım ve Condylocomp cihaz ile kontrol edilebilir protez muhafaza implant Yöntemleri (profesör Nespryadko VP, yardımcı doçent Kuts PV) öne sürülmüştür.Durumunda, bireysel fonksiyonel oklüzyon restorasyon modern ilkeleri belirtilen uygulanan implant muhafaza protez, fizyolojik, nöromüsküler ve ifade denge ve fonksiyonel overwork bir implant (Profesör Nespryadko VP, yardımcı doçent Los VV, yardımcı doçent Klitynsky YV) karşı korunması için . Hastaların durumda implantasyon ile ilgili konular, diski disfonksiyonu olan dişlerin fonksiyonel hastalıklardan muzdarip, disk, yerinden çene kemiği, miyofasyal ağrı disfonksiyon sendromu, diş gıcırdatma, çalışılmıştır süzüldü. Araştırmaların sonuçları, eklem ve kas disfonksiyonu haklı olduğunu ve başarıyla uygulanan bir hastanın dentisyon bazı önceki fonksiyonel tedavi (Profesör Nespryadko VP, asistan profesör Los VV, asistan profesör Klitynsky YV alınan vardır ki sağlanan olabilir. Hastalık durumunda bu implantasyon belirten izin .)

Başkanı, Ukrayna, profesör Zhaboedov GD Tıp Bilim Akademisi karşılık gelen üyesi ve LLC “Çocuklar en Nöroşirürji Merkezi” ile işbirliği içinde çalışan liderliğindeki Göz Hastalıkları Anabilim Dalı,, farklı cerrahi drenaj cihazları ve implantlar modelleri gelişmekte edilmiş vardır aşamaları, glokom modeller laboratuvar hayvanlarında başarılı onama geçti ve Ukrayna Sağlık Bakanlığı, klinik koşullarda çalışması için izin aldı. Yönettiği program ile Microdraining cihaz yaratılmıştır. Cihaz, gözün drenaj sistemi, birincil ve ikincil glokom refrakter formları varsa oluşan organik blokajları durumunda opthalmotonous basıncı azaltmak için göz içine yerleştirilir.

Akademik Faaliyetler Bilimsel Destek

Tıbbi ve Biyolojik Fizik Anabilim Dalı, Ukrayna, profesör Chaly OV Pedagojik Bilimler Akademisi muhabir üyesi tarafından başkanlık teorik, metodolojik, dünya görüşünü ve fiziko-matematiksel konuların içeriğini pratik eğilimler genişletti; disiplinler arası bağlantıları gibi vaka- mesleki eğitim genel teorik olarak sertleşme temelleri kurulmuş; temel arasındaki en iyi ilişki, akademik ve profesyonel doktorlar pratik eğitim öne sürülmüştür.

Genel ve Tıbbi Psikoloji ve Pedagoji Bölümü, Ukrayna, Maksymenko SD Pedagojik Bilimler Akademisi Başkanı, akademisyen tarafından yönetilen mesleki eğitim içinde tıp öğrencilerinin sevgi gelişimi araştırdı. Yukarıda Bologna süreci ilkeleri çerçevesinde Avrupa eğitim alanında entegrasyon yoğunlaştırılması için gerekçe oluşturur.

Gençlik Bilim

2008 yılında II Öğrenci Bilimsel Çalışmalar “Ulusal Yarışması yuvarlak Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri 11 madalya yerlerde (4 – 6, diploma, II derece – 1, diploma, III derece diploma, ben derece) kazandı.

(16.04.2008 – “Sermaye Hizmet Gençlik Intellect” IV akreditasyon seviyesi – Bir öğrenci ve genç bir bilim adamı, III Kiev Yüksek Eğitim Kurumları öğrencileri ve genç bilim adamları arasında bilim ve araştırma eser yarışmasında kazandı .)

Ukrayna Sağlık Bakanlığı Genç Bilim Kurulu (Ekim 2008), Ukrayna Sağlık Bakanlığı Topluluk Yönetim Kurulu üyesi Başkanı pozisyonuna Bogomolets sonra adlı NMU AYS Kurulu başkan seçimi (Şubat 2008 Kiev’de Ukrayna Derneği “Znannya” Bölümü başkanlığının ve bir temsilci bu derneğin V kongre (26) ve üye – 27 Eylül, 2008) dikkat çekici bir olaydı.

Varşova Tıp Üniversitesi «2008 yılında Tıp Sorunları» (Starogard Gdanski, Polonya) ve uluslararası bir akıl oyunu “Diş Beyin zafer Öğrenci Araştırma Grupları VI Uluslararası Konferans madalya yerleri (2) vurgulamak mümkün değildir diğer başarıları arasında Ring “(17 Nisan, 2008).

Mükemmel düzenlemeler ve І, holding (62) Uluslararası Öğrenci ve Genç Bilim Bilimsel ve Akademik Konferansı “Modern Tıp Sorunları basılması” (5-7 Kasım, 2008), Yükseköğretim Tıp Kurumları Öğrenci Bilimsel Dernekleri Temsilciler 5 Uluslararası Konferansı ( 35 Dünya Sağlık Günü ayrılmış Beyaz Rusya, Litvanya, Rusya, Ukrayna, Uluslararası Bilim ve Akademik Konferans içinde öğrencileri ve genç bilim atölyeleri, 10 Yükseköğretim Kurumları temsilcileri katıldı 5-7 Kasım, 2008), – 2008, 60 yıl ve 173 dünyanın 7 ülkeden temsilcileri ve üç atölye (İngilizce – konuşma, tıbbi ve sosyal sorunlar ve klinik tıp) ile çalışan katıldı iklim değişikliklerine karşı sağlık koruma ihbar değerli.

Vilnyus Üniversitesi Öğrencileri Bilimsel Derneği temsilcilerinden oluşan NMU, Delegasyonu yeni bir yönü, uluslararası işbirliğinin genişletilmesi ile ilgili SSS çalışma başlattı.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievtıpüniversitesi #bilimselbaşarılar

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!