Kiev Alışveriş Merkezleri – Kiev Festivalleri

Hem tarihi hem de doğal güzelliklere ve çok sayıda alışveriş merkezine sahip Kiev’e her yıl binlerce turist akın etmektedir.

Kiev Alışveriş Merkezleri – Kiev Festivalleri

Kiev Alışveriş Merkezleri – Kiev Festivalleri, Kiev Doğu Avrupa’nın en hareketli ve en çok turist ağırlayan şehirlerinden birisidir. Ayrıca işadamları ve üniversite eğitimi almak isteyen birçok kişi de Kiev’i tercih etmekte ve bu tarihi dokuya sahip güzel şehirde zaman geçirmektedir.

Kiev Alışveriş Merkezleri Hangileridir?

Kiev alışverişi merkezleri içinde belki de en çok ilgi göreni Kreshchatik caddesidir. 1100 metre uzunluğundaki bu cadde trafiğe kapalıdır ve her gün sayısız turist bu caddede bulunan mağazalardan alışveriş yapmaktadır. Bu cadde Kiev’in kalbi denilebilir. Ancak Kiev’de alışveriş mekânı sadece bu caddeden ibaret değildir. Şehir merkezinde yer alan başka bir alışveriş merkezi de Globus Yeraltı Çarşısı’dır. Yeraltı treni bağlantı noktasında yer alan çarşıda sayısız dükkân bulunmakta ve turistik eşya ağırlıklı satış gerçekleşmektedir. Bunlar dışında City Center, Billa, Frushet, Mandarrin Plaza ve Metrograd alışveriş merkezleri de hem halka hem de ülkeye dışarıdan gelenlerin ihtiyaçlarını bulabileceği alışveriş merkezlerinden bazılarıdır.

Kiev Festivalleri

Kiev halkı sosyal faaliyetlere ilgi göstermektedir. Bu tür faaliyetlerin bir kısmı dini günlerde yapılmakta, bir kısmı halkın ihtiyacına göre düzenlenmektedir. Ancak Kiev festivalleri bütün Avrupa tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Kiev festival ve fuarları şöyle bir takvim sıralama ile belirtilir. Kiev moda haftası Mart ayında kutlanır. Gerek ülke içinden gerekse Avrupa’nın diğer ülkelerinden gelen birçok moda firması ve modacı bu fuarda kendisini ve ürünlerini tanıtmaktadır.

Mayıs ayının son haftasında Kiev günü kutlanmaktadır. Her yıl 29 Mayıs tarihinde bisiklet günü düzenlenir ve hem Kiev hem de Ukrayna’nın başka bölgelerinden bisiklet tutkunları bu aktiviteyi takip etmektedir. Mayıs ayında Kiev’de kutlanan diğer bir etkinlik ise Kiev fotoğrafçılık fuarıdır. Yaz boyunca ara verilen fuar ve festivaller güz döneminde tekrar başlar. Eylül ayında uluslararası reklamcılık festivali kutlanmakta ekim ayında Kiev Uluslararası Kısa Film Festivali başlamaktadır ekim ayında gerçekleşen diğer bir etkinlik ise Kiev Caz Festivali’dir.

Kiev alışveriş merkezleri kadar Kiev festivalleri de her yıl sayısı konuk ağırlamakta ülkenin sosyal ihtiyaçları bu tür etkinlikler ile giderilmektedir. Kiev’de eğitim alan öğrenciler ya da mesleği icabı bir müddet Kiev’de kalan yabancılar bu tür etkinliklerde inceleme yapmakta Kiev alışveriş merkezlerinde gerek ihtiyaçlarını gerekse vatanlarındaki yakınlarına küçük hediyeler almaktadır. Burada hatırlatılması gereken en önemli detay Ukrayna halkının alım gücünün düşük olması ve buna bağlı olarak gelişen ucuz fiyat politikası hem yerli halk için hem de ülkede bulunan yabancılar için ilgi çekici olmasıdır.

Üniversite eğitiminize Kiev’de devam etmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tam ihtiyacınızı karşılayacak aracı kurumdur. Gelin misafirimiz olun bir çayımızı için ve tercih ettiğiniz üniversitenin istediğiniz bölüme kaydınızı yaptırın. Sonrasında Kiev alışveriş merkezlerini keşfedin, Kiev festivallerinde inceleme yapın. [/box]

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!