Kiev Beslenme Masrafları

İsrafın önüne geçmeye çalışan ülkede ülkemizde çok pahalı olan ürünler oldukça ucuzdur. Kiev beslenme masrafları bütçenizi zorlamamakta ve ekonomik fiyatlarladır.

Kiev Beslenme Masrafları

Kiev Beslenme Masrafları, Kiev Avrupa’nın en ucuz şehridir denilebilir. Yakın zamanda komünizmden ayrılmış olmanın getirdiği bocalama ve yeniden bağımsızlığın kazanmış olmanın getirdiği maddi külfet altında ezilen Ukrayna ekonomisi, toparlanmakta güçlük çekmektedir. ardından yaşanan turuncu devrim ve 2016 yılında yaşanan Rusya krizi ile ekonomi birkez daha dibe batmıştır. Halkın alım gücünün düşük olması doğal olarak Kiev beslenme masraflarının da düşük olmasına etki etmektedir. Son dönemde yurtdışından öğrenci kabul eden Ukrayna öğrenci hayatı için oldukça elverişlidir. Öğrencilik hayatını bilen bilir, aile her ne kadar düzenli para yollasa da bir günde para tüketilir ve sonrasındaki günlerde makarnaya tali edilir. Ancak Kiev beslenme masrafları oldukça düşük seviyededir ve öğrenci bütçesi ile oldukça sağlıklı beslenilebilir.

Kiev’de Yeme İçme Pahalımı?

Kiev’de diğer kalemler gibi beslenme giderleri de oldukça düşüktür. Bir kıyaslama yapmak gerekirse Türkiye’de kıymanın kilosu 15 dolar seviyesinde iken, Kiev’de kıymanın kilosu 5 dolar seviyesinde seyretmektedir. Bu noktada alınan kıymanın domuz eti olup olmayacağı şüphesi duyulabilir, ancak hemen belirtelim ki Kiev insanı oldukça saygılıdır. Buna mukabil olarak herkesin inanışına ve inanışının gerektirdiklerine de saygı duymaktadır. Başka bir örnek vermek gerekirse Türkçede israfın ne derece olduğu bilinmektedir. 1 TL’ye alınan bir ekmek çoğu kez yarısı yenmeden çöpe atılmakta ve israf olmaktadır.

Kiev’de herhangi bir markette ekmeğin birim fiyatı en fazla 50 kurusa tekabül etmektedir. Ancak işin ilginç tarafı Kiev’deki marketlerde yarım ekmek satılabilmekte ve herkes ihtiyacı kadar ekmek almaktadır. Tam anlamı ile israfa karşı olan Kiev beslenme masrafları açısından da halkın en ucuz fiyata en kaliteli ürünleri yemesini amaç edinmiştir. Her bütçeye ve her zevkle göre yiyeceğin rahatlıkla bulunduğu Kiev’de en pahalı yiyecek olarak meyve gösterilebilir. Nar, incir, üzüm, zeytin gibi yiyecekler iklim farklılığından dolayı yetişmemekte ve ithal edilmektedir. Bu sebeple bir nar için 3 dolar, bir kilo incir için 5 dolar isteniyor olması sizi sakın şaşırtmasın. çünkü bu meyvelerin hiçbiri Ukrayna da yetişmemektedir. Aynı şekilde zeytin ve zeytinyağcıda oldukça pahalı yiyeceklerdir. Yakın zamana kadar ilaç olarak kullanılan zeytinyağı komünizm devrinin sona ermesinin ardından bir nebze bollaşmış, ancak hala halkın alıp bol bol yiyebileceği seviyeye gelmemiştir.

Kiev’de Bir Öğün Yemek İçin Ne Kadar Harcarım?

Kiev’de farklı beklentilere farklı yemek seçimi vardır, ancak orta halli bir yemek için Türkçede 7 -10 dolar fiyat ödemek gerekiyorken Kiev’de aynı yemek için ödenecek fiyat en fazla 4 -6 dolar arasında değişmektedir. Bu sebeple Kiev’de üniversite okumak isteyenler Kiev beslenme masrafları konusunda hiç zorluk yaşamayacaktır. Sizin de aklınızda bu yönde sorular varsa Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurun ve bu ayrıcalıklı eğitim hayatına bir adım daha yaklaşın.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievtıpüniversitesi #kievgıdamasrafları #kievmarketfiyatları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!