Kiev Hakkında Bilgi

Kiev’i isterse turistik amaçla isterseniz de eğitim amaçlı ziyaret edip bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kiev Hakkında Bilgi

Kiev Hakkında Bilgi, Kiev Avrupa’nın en eski en düzenli en yaşanılası şehirlerinden biridir. 12. yüzyılın ortalarında Dnyeper Nehri’nin iki yakasında kurulan şehir tarih içinde birçok defa yıkıma uğramış ancak her seferinde yeniden yapılanmıştır. Son olarak İkinci Dünya Savaşı’nın bitimi ile birlikte SSCB yönetimine geçen şehir, tarihe tanıklık edebilecek düzeyde tarihi eser barındırmaktadır. SSCB’nin yoğun izleri hala hissedilen Kiev hakkında bilgi için internet ortamından ya da yazılı bilgi kaynaklarından yardım alınabilir.

Kiev Nasıl Bir Şehirdir?

Kiev tarihi dokunun titizlik ile korunduğu ancak soyutlanmadan halkın kullanımına sunulduğu şehirlerden biridir. Dnyeper Nehri kıyısında bulunan şehir her yastan insanın keyifli ve kaliteli zaman geçirmesine müsaittir. Özellikle genç nüfusun değerlendirebileceği birçok sosyal ve sanat aktivitesi, mevcuttur. Şehir komünizm zamanından kalma bir düzenlemeye sahiptir. Bu bakımdan sınıf farklılığı fazla görülmez. Halk huzur içinde yaşamaktadır.

Kiev şehri Ukrayna’nın yakın zamanda komünizmden ayrılıp bağımsızlığını ilan etmiştir ve bu sebeple yeni toparlanma sürecindedir. Bunun etkisi ekonomi üzerinde hissedilmektedir. Halkın alım gücünün düşüklüğü doğal olarak yaşam giderlerinin de düşük olmasına etki etmektedir. Diğer Avrupa şehirlerinin birçoğundan farklı olarak Kiev oldukça ucuz yaşam koşullarına sahiptir. Yeme içme, konaklama, ulaşım ve sosyal hayat oldukça ucuz dur.

Kiev Avrupa’nın en başarılı ulaşım ağına sahiptir. Kıtanın en eski metrosuna sahip olan Kiev de bir noktadan başka bir noktada ulaşım hem kısa süreli hem de oldukça düşük maliyetlidir. Bunun dışında şehir içi otobüs fiyatları da oldukça düşük seviyededir. Akaryakıt fiyatlarının düşük olması sebebi ile taksi fiyatlarının da ucuz olduğu görülen Kiev özellikle bir öğrencinin konforlu ve keyifli eğitim alabileceği şehirlerden biridir.

Kiev’de Nerelere Gidilir?

Kiev hakkında bilgi almak için ön araştırma yapmak gerekirse kısaca birkaç tüyo verelim. Kiev şehri için bir benzetme yapılacaksa elbette İstanbul gösteriler. Nasıl ki İstanbul’u gezmeye insanın zamanı yetmiyorsa aynı özellik Kiev içinde geçerlidir. Şehrin farklı bölgelerinde yer alan sayısız katedral, kilise ve manastır bulunmaktadır. Her biri tarihin içinden kopup gelen bu binalar etkileyici bir mimariye sahiptir. Ancak Kiev’de gezilmesi görülmesi gereken yerlerinden belki de en önemlisi 2. Dünya Savaşı Müzesi denilebilir. Yakın tarihte yaşanan bu savaşın birebir delillerinin sergilendiği bu mekân Kiev’de yaşayan ya da ziyaret eden herkes tarafından görülmesi gereken müzelerden biridir. Bunun dışında Golden Gate, Botanik Bahçesi ve Opera Binası da görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır.

Kiev’de üniversite eğitim alıyor olmak bir genç için ayrıcalıktır. Bu topraklarda üniversite okumak isteyen gençler görsel ve yazılı basından Kiev hakkında bilgi alabilir. Ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bağlantı kuran gençlerde Kiev hakkında bilgi sahibi olabilir ve hayatını etkileyecek bu önemli kararda Eurostar ayrıcalığını yaşayabilir.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievtıpüniversitesi #kiev

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!