Kiev Gezilecek Yerler

Kiev’de düşük bütçeler ile çok fazla yer ve mekan gezebileceksiniz. Kiev gezilecek yerler sayısı fazladır.

Kiev Gezilecek Yerler

Kiev Gezilecek Yerler, Kiev Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Gerek iş gereği gerekse turizm olarak değerlendirilebilecek bu şehir son dönemde ülke dışından birçok üniversite öğrencisine de ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler Kiev’deki üniversitelerinde dünya standartlarında akademik eğitim alarak geleceğe daha güvenli bakabilmektedir. Eğitim hayatını Kiev’de geçirecek öğrencilere gerek eğlence anlamında gerekse kültürel anlamda birçok gezilip görülecek mekânlar bulunmaktadır. Özellik olarak İstanbul’a benzerlik gösteren Kiev, gezilecek yerler açısından da İstanbul’dan geri kalmayacak niteliktedir.

Kiev’de Nereleri Gezmek Gerekir?

Kiev gezilecek yerler açısından ziyaretçisine en fazla seçeneği sunabilen şehirlerden birisidir. Hem kültürel açıdan hem de tarihi açıdan gezgincisini doyurabilecek seçeneklere sahip bir şehir olan Kiev, üniversite eğitim almak için ideal şehir olarak nitelendirilebilir. Kiev’de görülmesi gereken yerler içinde belki de en ünlüsü “Golden Gate” yani Altın Kapıdır. 11.yüzyıldan kalma olan yapı zaman içinde düzenlenmiş ve 1970 yılında bu günkü halini almıştır. Yapıldığı zaman şehrin giriş kapılarından birisi olan Altın Kapı günümüzde şehir merkezinde yer almaktadır. Kiev gezilecek yerler den birisi de 2. Dünya savaşı müzesidir.

Yakın tarihinde acı izler bırakan savaşa dair izleri bu müzede görmek mümkündür. Müzenin tam üstünde yer alan vatan heykeli tam 63 metre boyundadır ve her göreni kendisine hayran bırakmaktadır. Ayrıca müze içinde yer alan savaş araçları, toplama kamplarında kullanılan araçlar oldukça ilgi görmektedir. Müzenin üst katında sütunlarda savaş boyunca şehit olmuş kişilerin isimleri yer almaktadır. Müzenin dışında ise savaşta kullanılan askeri araçlar sergilenmekte rölyef çalışmaları ile savaşın gidişatı sembolize edilmektedir. ,

Kiev’de gezilecek yerler

içinde ilgi gören diğer bir eserde Mariynsk Sarayı’dır. Bu eser halen cumhurbaşkanının resmi konutu olarak kullanılmaktadır. 1744 yılında yapımına başlanılan saray 1752 yılında bitmiştir ve inşa edildikten sonraki süre içinde yönetimin zirvesindeki isimlere ev sahipliği yapmıştır.

Kiev’de gezilecek yerlerden bir diğeri de Özgürlük Meydanı’dır. Tarih içinde yönetime başkaldırıların adresi olan bu meydan son olarak Granit Devrim, Turuncu Devrim’e şahitlik etmiştir. Kiev’in kalbi sayılan bu meydan geçen zaman ile birlikte birçok acı olaya ve devrime ev sahipliği yapmıştır. Bunlar dışında Kiev’de görülmesi gereken katedraller de her göreni büyülemektedir. En ünlüsü Aziz Sofya katedrali olarak birçok dini yapı bulunmaktadır ve her biri inşa edildiği günün ihtişamını yaşatmaktadır. Dinyeper nehri Kiev şehrinin içinden geçen ve şehre hayat veren su kaynağıdır denilebilir. Yaz aylarında piknik alanı olarak kullanılan Dinyeper nehri, kış aylarında ise buz tutmuş hali ile görsel şölen sunmaktadır.

Kiev gedilecek yerler açısından çok şanslı bir şehirdir. Eğer bu şehirde üniversite eğitim alma düşünceniz varsa hemen Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurun ve kayıt işlemlerinizi başlatın. Sonrasında eğitim aldığınız sürece bu eşsiz kentin keyfini sürün.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievtıpüniversitesi #kievgezilecekyerler #kievdenereyegidilir
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!