Kiev Namaz Vakitleri

Hem şehirde bulunan Müslüman öğrenciler ile tanışarak kaynaşabilirsiniz. Namazınızı bu sayede Ukrayna’da eğitiminiz boyunca kaçırmayacaksınız.

Kiev Namaz Vakitleri

Kiev Namaz Vakitleri, Kiev’de üniversite eğitim alan öğrenciler bu Avrupa şehrinde yaşadıkları için tüm ihtiyaçlarını da olabildiğince bu doğrultuda gidermektedir. Kiev genel olarak Hristiyan dinine mensup olmak ile birlikte şehirde gerek gezi için gelen gerek iş icabı ya da öğrenim için gelenlerin olduğu çok az Müslüman nüfus bulunmaktadır. Kiev’de bir tane Ar-rahman Camisi bulunmaktadır. ancak bu caminin ezan sesi doğal olarak şehrin her yerinden duyulamamaktadır. Bu sebeple Kiev’de dinini yaşamak isteyen Müslümanlar ezan duyması uzak ihtimaldir. Kiev namaz vakitleri internet üzerinden takip edilebilmekte ve Müslüman halk namazlarını bu vakit çizelgesine göre kılabilmektedir.

Kiev Ezan Vakitlerini Nasıl Takip Edebilirim?

Kiev’de yaşıyor ve beş vakit namazınızı kılıyorsanız aşağıda vereceğimiz çizelgeye göre namaz saatlerini takip edebilir ya da güneşin hareketlerine göre hesaplamayı biliyorsanız, bu yöntem ile Kiev namaz vakitlerini kendiniz tayin edebilirsiniz. Kiev namaz vakitleri çizelgesinde 29. 6. 2017 tarihi itibari ile

İstanbul Kiev

Sabah ezanı 03 06 03. 17

Öğle ezanı 13. 18 13. 11

İkindi ezanı 17. 19 17. 24

Akşam ezanı 20. 51 21. 19

Yatsı ezanı 22. 50 22. 33

Olarak ifade edilmektedir.

Kiev namaz vakitleri ile Türkiye namaz vakitleri arasında büyük farklılık görülmemektedir. Her iki ülkenin aynı paralelde yer almasından kaynaklanan bu özellik Kiev’de iş ya da eğitim için bulunanların namaz vakitlerini takip etmesi açısından kolaylık sağlamaktadır.

Kiev’de Kıbleyi Nasıl Bilebilirim?

Kiev’de bulunup namaz farzını yerine getirmek isteyenler farklı medya araçları yardımı ile namaz vakitlerini takip edebilir. Kıble yönünü tayin etmek için yine Türkiye’deki yöntemlerden yardım alınır. Buna göre güneşin doğuş yönüne sol omuz, güneşin batış yönüne sağ omuz verildiği zaman sırtınız doğal olarak kuzeyi gösterecek ve yüzünüz güneye yani kıble yönüne dönmüş olacaktır. Bundan sonra 23 derecelik bir açı ile doğuya doğru yönlendiğinizde kıble yönü tespit edilmiş olur.

Kiev’de namaz vakitlerini takip etmek isteyen için namazını eda etmek için daha güvenli bir yol yoksa internet üzerinden bilgi alınabilmektedir. Ama genel olarak Türkiye saatinden çok büyük fark olmaması namaz vakitlerinin kaçırılmamasında önemli rol oynamaktadır.

Son dönemde Türkiye’den birçok genç akademik eğitim için Kiev üniversitelerini tercih etmektedir. bunda en önemli etken olarak dünya standartlarında eğitim veriliyor olması bilimsel gelişmelerin gerçekleştiği Avrupa’nın ortasında bulunuyor olması modern ve uygulanabilir b ir eğitim sisteminin takip edilmesi olarak ifade edilebilir. Bologna kriterlerine bağlı olarak sunulan eğitim neticesinde mezun olan her öğrenci mavi diploma hakkı kazanır ve mavi diploma ile ister Türkiye’de isterse dünyanın farklı bir bölgesinde iş hayatına atılabilir. Eğer sizde bu avantajlı eğitim ayrıcalığından yararlanmak isterseniz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı her konuda danışmanlık hizmeti sunmaya ve yardımcı olmaya hazırdır.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievtıpüniversitesi #kievnamazvakitleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!