Kiev Pahalı Mı?

Konaklama, ulaşım, yiyecek içecek giderlerinin oldukça ucuz olduğu Kiev pahalı mı diye merak eden kişiler asgari ücretle bile Avrupa’nın ortasındaki bu güzel kentte rahatlıkla geçinebilirler.

Kiev Pahalı Mı?

Kiev Pahalı Mı?, Kiev üniversite eğitimi almak için seçilebilecek en güzel şehirlerden birisidir. Gerek Avrupa’nın ortasında oluşu, gerekse tüm bilimsel gelişmelerde yakın konumda bulunuşu bu eşsiz şehri bir kat daha ilgi çekici hale getirmekte ve her yıl dünya genelinden birçok genç üniversite eğitimi için bu şehri tercih etmektedir. Türkiye’den de aynı şekilde birçok öğrenci akademik eğitim için bu kenti seçmektedir. Kiev’de eğitim almak isteyen öğrencilerin alıklına ilk önce Kiev’in yaşam koşulları ve Kiev pahalı mı? Şeklinde bir soru gelmektedir.

Kiev’de Öğrenci Hayatı Kaça Mal Olur?

Kiev pahalı mı? Sorusuna cevap “hayır” olacaktır. Çünkü yakın zamanda komünizmden ayrılan ve bağımsızlığını ilan eden Ukrayna, ekonomik yönden bocalama evresi yaşamış daha yeni yeni kendisini toparlamaya başlamıştır. Halkın alım gücü buna bağlı olarak düşmüş ve fiyatlarda paralel olarak düşük düzeyde tutulmuştur. Günümüzde Türkiye’den bile daha ucuz bir ülke olan Ukrayna ve özellikle Kiev hiç pahalı değil, aksine oldukça ucuz bir şehirdir.

Kiev’in yaşam koşulları oldukça düşüktür. halk çok düşük fiyatlar karşılığında çalışmakta ve parasını idareli harcamak zorundadır. Günümüzde Ukrayna’nın asgari ücretinin 90 dolar civarında olduğu düşünülürse bir kıyaslama yapılabilir. Kiev’de ulaşımdan konaklamaya, yeme içmeden eğlenceye kadar her şey oldukça ucuzdur. Gerek şehir içi gerekse şehirlerarası yol ücretleri Türkiye ile kıyaslanamayacak derecede ucuzdur. Toplu taşıma araçları kadar özel otomobillerde aynı şekilde ucuz yakıt imkânından dolayı düşük maliyetlidir. Konaklama giderleri de oldukça düşük olan Kiev özellikle öğrencilik için şehre gelenler için avantaj sunmaktadır. Peki, yeme içme konusunda Kiev pahalı mı? Derseniz aksine oldukça ucuzdur. hem kaliteli hem de ucuz yemek bulmak mümkündür. Ekmek fiyatlarından et fiyatlarına, süt ürünlerinden sebze meyve fiyatlarına kadar tüm giderler oldukça düşük değerde tutulmaktadır.

Eğlence hayatı konusunda Kiev pahalımı? Derseniz size ancak gülerler. Çünkü Ukrayna halkı alkole oldukça düşkündür. Bu sebeple votka, şarap, viski gibi alkollü içecekler oldukça ucuzdur. Herhangi bir market raflarını bile incelediğiniz zaman Kiev’de alkol fiyatlarının ne kadar düşük olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğlence mekânlarının çoğunda kapıda ücret alınmamakta mekân içinde tükettiğiniz kadar hesap tutarı ödenmektedir. Ayrıca sinema, tiyatro, konser ve diğer sanatsal etkinliklerin bilet fiyatları oldukça ucuzdur. Ülkemizde en basitinden bir sinema bileti bile 5 -10 dolar arasında değişiyorken, Kiev’de sinema biletleri 2 -3 dolar arasında değişmektedir.

“Kiev’de üniversite eğitimi almalıyım hayallerime daha yüksek bir basamaktan ulaşmalıyım” diyorsanız zaman kaybetmeyin, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurun. Sizin seçeceğiniz bir okulda sizin seçeceğiniz bir bölümde kayıt kabul işlemlerinizi hemen başlatalım ve daha sağlıklı olması açısından tüm yazışmaları biz gerçekleştirelim. Siz bu anın keyfini çıkartın, önünüzdeki yoğun eğitim dönemi için enerji toplayın ve bavulunuzu hazırlayın.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievtıpüniversitesi #kievpahalımı

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!