Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümleri

Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümleri

Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesinde sınavı kazanamayan öğrencilerin artık arayış içerisine girmelerine gerek kalmadı.

Kiev Bogomolets Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesi

Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ukrayna ve Avrupa’daki en eski tıp okullarından biridir. 1832’de Kharkiv Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak kurulmuş, yirmi yıl sonra bağımsız hale gelmiştir. Kiev Medicine University, eski Sovyetler Birliği’nin hem içinden hem de dışından doktorlar yetiştirmiştir. Aslında, Kiev Tıp Üniversitesi hem yerel hem de uluslararası mezunlar veren dünyadaki tek tıp fakültelerinden biridir.

Kiev Tıp Üniversitesi’ndeki öğrencilerin çoğu Kiev’in üst ve orta sınıflarından gelmektedir. Buna karşılık, dar gelirli birçok öğrenci, Ukrayna tıp fakültelerine devam etmektedir. Bunun nedeni kısmen KMU’daki öğrenim ücretinin nispeten yüksek olmasıdır. Ek olarak, doktorlar genellikle diğer profesyonellerden çok daha fazla kazanırlar. Sonuç olarak, bazı ebeveynler, maddi imkanları olmasa bile çocuklarının tıp diploması almasını isterler.

Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Akademisi

Kiev Tıp Üniversitesi‘nin öğrenim ücreti, okulun Tıp Bilimleri Doktoru (M.D.) derecelerine odaklanması nedeniyle nispeten yüksek kalmıştır. Bunlar genellikle daha yüksek hükümet pozisyonları için veya Rusya’da veya diğer eski Sovyet cumhuriyetlerinde doktorluk yapmak için gereklidir. Ancak zamanla, birçok yerel doktor hastalarına daha iyi hizmet verebilmek için biyoloji veya psikoloji gibi alanlarda yüksek öğrenim aradı. Sonuç olarak, bugünlerde Kiev Tıp Üniversitesi öğrencilerinin sadece yüzde 20’si yüksek lisans derecesi alıyor. Bu sebeple bazı öğrenciler tıbbi odaklı Hemşirelik Lisansı veya Biyoloji Lisansı gibi ek dereceler alırlar.

Bogomolets Tıp Üniversitesi Bölümleri

Derecesi ne olursa olsun, geleceğin tüm doktorları, Kiev Tıp Üniversitesi’ndeki lisans yıllarında klinik rotasyonlarını tamamlamak zorundadır. Bunun nedeni, bugün Ukrayna’daki tüm sertifikalı doktorlar için klinik eğitimin zorunlu kalmasıdır. Buna ek olarak, KMU’da veya Ukrayna’daki başka herhangi bir üniversitede doktora derecesi almayı umut eden herkes için lisansüstü eğitim gerekli olmaya devam etmektedir. Bu programlara erişebilmek için öğrencilerin, güncel tıbbi araştırma konularıyla ilgili İngilizce yazılmış orijinal makaleleri yazmalıdırlar. İngilizce bilgilerini kanıtladıktan sonra, aday öğrenciler, yurtdışında eğitim görürken öğrenim masraflarını ve yaşam giderlerini karşılamak için devlet veya Rockefeller Vakfı veya Microsoft gibi özel kuruluşlar tarafından finanse edilen burslara başvurabilirler.

Verdiği eğitimin kalitesiyle Kiev Tıp Üniversitesi bugün Doğu Avrupa’nın önde gelen tıp okullarından biridir. Yüksek öğrenime odaklanması, Kiev’i tıp uzmanları adayı için Doğu Avrupa’nın en iyi şehirlerinden biri haline getirdi. Bu nedenle Kiev Tıp Üniversitesi, eğitim alınan bölüm ne olursa olsun Avrupa okulları arasında önemli bir yere sahiptir.

Ukrayna Üniversiteleri Sık Sorulan Sorular

Ukrayna Diş Hekimliği Kaç Yıl?


#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!